O nás – slovem

O nás – slovem

Soubor vznikl už v roce 1996. Ale z počátku byl jen přidruženou aktivitou k Literárně dramatickému oboru pro žáky ZUŠ. Za vznik divadelního souboru v pravém slova smyslu vděčíme především Mgr. Idě Venzhöferové, která je jakýmsi srdcem souboru dodnes.

Svou divadelnickou kariéru v pravém slova smyslu jsme odstartovali v roce 1999 se sci-fi hrou „Přibližný pohled do vzdálené budoucnosti“ a od té doby pravidelně každý rok nastudujeme minimálně jedno celovečerní představení.

Za léta své existence jsme si už vyzkoušeli řadu žánrů a témat, objeli jsme se svými inscenacemi nejedno město a získali řadu ocenění. A v tom všem hodláme pokračovat i nadále.

V součastné době máme přibližně 25 členů různého věku (10-80 let). Většina z nás prošla dramatickou průpravou na základní umělecké škole, ale rozšiřujeme se i o „obyčejné“ lidi, kteří se zajímají o divadlo a mají chuť se zapojit.

Naší domovskou scénou je klubové divadélko Minimax v areálu ZUŠ Litoměřice, ale občas se představíme také na jevišti litoměřického divadla Karla Hynka Máchy, často se také pořádají zájezdová představení (např. na festival divadel s hudební tematikou Voskovcova Sázava, festival Libochovické divadelní léto nebo přehlídka amatérského divadla Děčínská brána aj.).

Nosným kamenem našeho souboru jsou především blízká přátelství, vždyť ta nejdelší zde trvají už téměř 20 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.