Celovečerní hry

1999 – Přibližný pohled do vzdálené budoucnosti (J. Neužil)2004 – Veselohra na mostě

První pokus o skutečnou činohru. Inscenace stavěla na textu Jiřího Neužila a byla zamýšlena jako příspěvek k přelomu tisíciletí.

2000 – Dámská jízda aneb Pánské trable (A. Pařízek)

První setkání s celovečerní hrou navíc kombinované se zpěvem a tancem bylo pro soubor náročnou záležitostí, která však otevřela další možnosti. S peripetiemi hudebního divadla se soubor nakonec vyrovnal se ctí.

2004 – Veselohra na mostě (V. K. Klicpera)

Fraška známého klasika o nečekaném setkání na mostě, kdy aktéři děje nemohou tam ani zpět.

2005 – Oheň na střeše aneb Kdopak by se tety bál (režie A. Pařízek)

Volné pokračování úspěšné inscenace Dámská jízda aneb Pánské trable. Text hry staví na klasickém schématu frašky a dává hercům možnost rozehrát v postavách „figurkové“ charaktery.

2006 – Nebe mi pokrývku a země polštářem (Li-Po, dramatizace A. Pařízek)

Dramatizace čínských básní. Nový poetický žánr se silnou myšlenkou byl pro soubor výzvou, které se s nadšením zhostil a představitelé na toto dílo dodnes vzpomínají. Tato hra se stala nejvíce reprízovanou za celou existenci souboru.

2007 – Léto (režie O. Venzhöfer)

Klasika českého klasika, hrána klasicky.

2008 – Čarovný květ (režie A. Pařízek)

Výpravná pohádka z čínského císařství proložená hudbou a tancem pro děti i dospělé. Tato inscenace byla ceněna zejména za působivé výtvarné zpracování.

2009 – Plynnové lampy (režie O. Venzhöfer)

Celovečerní detektivní hra s prvky psychologického dramatu. Název hry odkazuje ke zprvu nenápadnému motivu rozsvěcení a zhasíná ní plynového světla, který se stane vodítkem k rozřešení podivných událostí v domě manželů Manninghamových. Děj se odehrává v Londýně v druhé polovině 19. století.

Celou fotogalerii naleznete na: rajce.cz

lampy 16633_1296537376449_1320792433_855232_2759095_n

2011 – Sněhová královna (režie O. Venzhöfer)

Překlad: Václav Tomšovský, Režie: Otomar Venzhöfer

Pohádka nejen pro děti.
Pro žánr pohádky jsme se rozhodli proto, že pro ochotníky je to velmi vděčné a žádané téma. Navíc Andersenovy pohádky nejsou tak úplně typickými pohádkami a proto dokážou oslovit i dospělého diváka. V této hře je celkem 25 postav a je velmi náročná na výpravu, což pro nás bylo i jakousi výzvou. Jak jsme se s tím poprali, už posoudíte vy sami.
Celou fotogalerii naleznete na: rajce.cz

d11_1128 d11_1223

2012 – Hrobka s vyhlídkou (režie Jakub Vitko)

Detektivní komedie „Za zdmi sídla rodiny Tombů se schyluje k velkému krveprolití. Starý pan Tomb zemřel a zanechal po sobě 7 miliónů liber. Dle závěti mají být 3 milióny rozděleny mezi jeho šest dětí, právního zástupce, hospodyni a ošetřovatelku. Zbytek odkázal jakési spisovatelce slečně Ashové. Rodinka Tombových je velmi svérázná a jeden na druhého nevraží. Vidina dědictví vztahy ještě vyhrocuje. Věci se navíc komplikují: tři milióny padly na dědickou daň, zbylé čtyři nejsou k nalezení, slečna Ashová není slečna Ashová a kromě toho každou chvíli je někdo z pozůstalých zavražděn.“